paletleme

Yatırım maliyetleriniz düşerken aynı zamanda işiniz kolaylaşsın ister misiniz? Cevabınız evetse paletleme hücreleri tam size göre! Basitçe söylemek gerekirse Tak ve Çalıştır özellikleri sayesinde hemen kurulurlar. Üretiminiz için istediğiniz ek özellikleri ekleyebilir ve özelleştirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Paletleme Hücreleri Ne İşe Yarar?

Avenco olarak bir birinden farklı teknik kapasite ve ürün gruplarıyla paletleme hücreleri  üretiyoruz. İhtiyacınıza uygun bir seçim yaptığınızda paletleme konusundaki tüm problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Genel olarak paletleme hücreleri ne işe yarar sorusunun cevabı aşağıda verilmiştir;

  1. Paletleme hücreleri parametrik programlama kullanır ve bu sayede tek tuşla ürün değişimi gerçekleştirebilir.
  2. Hızlı olmaları sayesinde zaman kazanır, üretim hızınızı arttırır ve üretim maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Aynı zamanda öngörülebilir olmaları olası hataları düzeltmenizi sağlar.
  3. Paletleme hücresine istediğiniz özellikleri ekleyin ve sonuç tam istediğiniz gibi olsun. Hazır çözümler elde etmek için son derece faydalıdır.
  4. Plug & Play, diğer bir deyişle Tak & Çalıştır özelliği sayesinde kurulumu ile hiç uğraşmanıza gerek yoktur.

Gördüğünüz üzere paletleme hücrelerinin genel faydaları dahi işinizde çok daha hızlı ve verimli olmanızı sağlayacaktır.

Paletleme Hücreleri Çeşitleri Nelerdir?

Temelde 4 farklı çeşit bulunmaktadır ve her biri spesifik faydalar sunmaktadır. İşinize en uygun olanı seçmek son derece önemlidir. Gerektiği durumlarda birden fazla çeşidi satın alabilirsiniz. Aşağıda bu 4 çeşidi daha detaylı göreceksiniz;

  • Sabit İstasyonlu Paletleme Hücresi: İki farklı paletleme bölgesi bulunan bu modelde manuel olarak palet yükleyebilirsiniz. Ürün gruplarına göre farklı gripper seçenekleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda kendi palet diziliminizi oluşturabilirsiniz.
  • Palet Konveyörlü  Paletleme Hücresi: Otomatik olarak palet besleyebiliyor ve otomatik ya da robotla seperatör besleme imkanı tanıyor. Farklı gripper seçenekleri ve kendi palet dizilimini oluşturma özellikleri mevcuttur.
  • Döner Streçlemeli  Paletleme Hücresi: Döner kol ya da döner tabla streçleme özelliğiyle ön plana çıkan bu model aynı zamanda palet üstü serme özelliğiyle de diğer modellerden ayrılmaktadır. Otomatik palet besleme, kendi palet dizilimini oluşturma ve ürün grubuna göre farklı gripper seçenekleri bu modelde de mevcuttur.
  • Streç hood’lu Paletleme Hücresi: Adından da anlaşılacağı üzere streç hood özelliği bu modeli diğerlerinden ayırmaktadır. Diğer modellerde olan tüm özelliklere bu model sahiptir.

Ürün çeşitleri ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Size uygun paletleme hücreleri hangileri diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir